Close

Skóra organ pomijany

Czy wiesz ile wynosi powierzchnia skóry dorosłego człowieka? To ok 1,50 do 2 m².
Skóra pełni przede wszystkim funkcje ochronną – to znaczy chroni nasze narządy wewnętrzne przed środowiskiem zewnętrznym – ale to tylko jedna z jej funkcji. Przez skórę odbieramy bodźce zewnętrzne, reguluje temperaturę naszego ciała, pełni funkcje wydzielnicze.

Ponieważ to największy z narządów ciała mówi się, że jest równie ważnym organem biorącym udział w detoksykacji organizmu jak wątroba czy nerki.
Dlatego warto o tym pamiętać rozpoczynając kuracje oczyszczającą.

Tym co sprzyja procesowi oczyszczenia całego organizmu to odpowiedni poziom diurezy.
Pomocne są różnego rodzaju herbatki ziołowe mające na celu zwiększenie produkcji i wydalania moczu jak np popularny Skrzyp polny – Equisetum arvense czy mniej znana, ale również powszechnie występująca Gwiazdnica pospolita – Stellaria media ( ach co za piękne nawy łacińskie ;o)). Kolejną, popularną rośliną na naszym rynku,dostępną w postaci suszu lub różnego rodzaju przetworów jest Perz – Agriopyrum repens. Nie tylko działa moczopędnie ale jego składniki wspomagają usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, tym samym przyczyniając się do jego odtruwania.

Innym istotnym elementem w procesie detoksu jest tlen. Bez prawidłowej ilości tlenu, tak jak i wody, niemożliwe jest efektywne oczyszczanie się komórek oraz zachowywanie homeostazy.
Ruch, czyli odpowiednio dopasowana aktywność fizyczna, która zwiększa natlenianie komórek i wymianę płynów w procesie pocenia jest naszym sprzymierzeńcem w kuracjach oczyszczających.

Ale zdaję sobie sprawę, że z różnych powodów podejmowanie intensywnej aktywności fizycznej jest czasem niemożliwe i w takich wypadkach dobrze może się sprawdzić sauna. Po wyeliminowaniu różnego rodzaju przeciwwskazań ( mam na myśli schorzenia sercowo naczyniowe) korzystanie z sauny w umiejętny sposób, przy odpowiedniej ilości podaży płynów, może wykorzystać potencjał naszej skóry do oczyszczenia organizmu i eliminowania toksyn ( np. powstałych w trakcie kuracji boreliozy).

W gabinecie INNmed mamy do zaoferowania zabieg łączący korzyści oczyszczające sauny z dotlenieniem ozonem. W specjalnym namiocie pacjent poddawany jest kąpieli ozonowej w warunkach sauny parowej – całe ciało oprócz głowy. Zabieg trwa 30 minut i jest bardzo efektywny. Skóra już po jednorazowym seansie jest wyraźnie oczyszczona i wygładzona.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *