Close

Hirudoterapia czyli co pijawki mogą nam podarować?

Niektórzy na hasło pijawki krzywią się i marszczą – bo krew bo może boli „bo to żyje i się rusza”.

To prawda: żyją, ruszają się – jest krew i trochę szczypie na początku zabiegu. Ale benefity zabiegu znacznie przewyższają to co może pozornie wydawać się niedogodnością. Zresztą wszystko jest w głowie i ja na przykłada sama jestem pozytywnie uzależniona od zabiegów z pijawkami. Zapewne jest to wynikiem działania podobnego do serotoniny jednego z wielu hirudozwiązków, które podczas zabiegu są wprowadzane do naszej krwi przez pijawki. Podczas zabiegu odczuwam przypływ pozytywnej energii i jakby przyjemność z tego charakterystycznego pieczenia. Ale lista dolegliwości w których zabiegi hirudoterapii mogą przynieść pozytywne efekty jest bardzo długa. Ja przede wszystkim doceniam je za efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny a także oczyszczający ( stawiane w okolicy wątroby). A co myślicie o zabiegu liftingującym na twarz z krwi wypitej przez pijawkę? Zdrowie i uroda czyli 2 w 1…

Wiem, wiem – ten zabieg też tylko dla tych mniej wrażliwych. Ale tym bardziej zapraszam wszystkich odważnych – także panów!

Nie muszę dodawać że pijawki w moim gabinecie pochodzą z certyfikowanego źródła https://bio-farma.pl/

Czy wiesz że?:

Hirudoterapia w wielu krajach refundowana jest przez kasy chorych.

W 1996 roku potwierdzono badaniami naukowymi korzystne działanie hirudozwiązków na stymulację wzrostu komórek nerwowych.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *